• +90 212 417 87 05 - +90 0544 376 2003
  • kombiservisistanbul@gmail.com

Beyoğlu Ferroli Servisi

Kombi Bakımlarınızı Mutlaka Yetkili Servise Yaptırınız

Beyoğlu Ferroli Kombi Servisi, Beyoğlu’nun tüm mahallelerine haftanın her günü, günün her saati hizmet vermektedir.  Servis hizmetini veren teknisyenlerimiz yeterli teorik ve pratik eğitimlerden geçmişlerdir.  Aldıkları eğitim sonrasında yapılan sınavlarda başarılı olan teknisyenlerimiz sertifika almaya hak kazanmışlardır. Sertifikası olmayan bir kişi asla sahada servis bakımlarında görevlendirilmez.

Garanti Kapsamında Servis Ücreti Talep Edilmez

Beyoğlu Ferroli Kombi Servisi garanti kapsamında olan kombiler için servis işçilik ücreti talep edilmez; değiştirilen parçalar için yedek parça ücreti yansıtılmaz. Bakımlarda kullanılan yedek parçalar orijinal parçalardır. Kombi kullanan kişilere tavsiyemiz, gerek periyodik gerekse arıza bakımlarının yetkili servis tarafından yapılmasıdır.  Yetkisi olmayan kişilere yaptırılan bakımlarda can güvenliğiniz tehlikeye gibi, kombiniz garanti kapsamından çıkacaktır.

 

Servisin İlgilenmesi Gereken Arıza Türleri Nelerdir?

Brülörün yanmaması problemi en sık karşılaşılan arıza türüdür. Bu tür bir arıza belirmişse, brülörde ateşleme olmadığını işaret eder. Vanaların açık olması ve daireye gaz gelmesi durumuna karşın halen ateşleme olmuyor ise, kombinin resetlenmesi gerekmektedir. Resetleme sonrasında sorun halledilemez ise mutlaka servisin bakması gerekecektir.

Kombide vantilatör problemiyle karşılaşırsanız, hiçbir müdahale yapmadan Beyoğlu Ferroli Kombi Servisi çağırmalısınız.

Kombiler elektronik devrelere sahip olan cihazlar olduğundan, kombinin beyni durumunda olan elektronik kartta problem varsa kesinlikle servisi aramalısınız. Bazen şebeke voltajının 190V’un üzerinde veya 250V’un üzerinde sürekli dalgalanması durumunda elektronik devrede bozulma meydana gelebilmektedir.

Su basıncının 4-5 dakika içerisinde girilen değere ulaşmaması durumunda, duruma müdahale etmeden servisi aramanız gereklidir.
Kombi tesisindeki su basıncı yüksek olduğunda,  yani 2,5 bar üstü olduğunda, su basıncını 1-2 bar arasına getirmeniz gereklidir. Kombiye en yakın kaloriferin üst kısmından su aldığınızda ya da kombiden su akıttığınızda basınç düşmeye başlayacak normale gelecektir. Eğer normale gelmeyen basınç değeri ile karşılaşırsanız servisi mutlaka çağırmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın